CenCert - Twój podpis kwalifikowany w ALFA SYSTEM

Platynowy Partner CenCert

Czym jest podpis kwalifikowany CenCert?

Kwalifikowany podpis elektroniczny CenCert to łatwe i szybkie narzędzie do podpisywania dokumentów i umów, które mają formalną i pełną moc prawną. W skład zestawu do składania i weryfikacji podpisu elektronicznego weryfikowanego certyfikatem kwalifikowanym wchodzą: czytnik kart kryptograficznych, karta kryptograficzna, certyfikat kwalifikowany, oprogramowanie do składania i weryfikacji podpisów elektronicznych PEM-HEART Signature. Oprogramowanie umożliwia składanie i weryfikację podpisów opierających się na kwalifikowanym certyfikacie. Istnieje również rozwiązanie chmurowe, do którego działania wystarczy jedynie smartfon.

ALFA SYSTEM jako platynowy partner CenCert pomoże Ci przejść przez wszystkie formalności związane z podpisem kwalifikowanym wraz z pełnym szkoleniem i wsparciem związanym z jego działaniem i obsługą.


Podpis Kwalifikowany CenCert

Podpis elektroniczny kwalifikowany

E-podpis CenCert to łatwe i szybkie narzędzie do elektronicznego podpisywania dokumentów, czy też umów przy zachowaniu pełnej mocy prawnej. Dzięki temu, możesz oszczędzać swój czas i pieniądze.

ZESTAW PODPISU ELEKTRONICZNEGO OBEJMUJE:

 • Kwalifikowany certyfikat podpisu elektronicznego
 • Kartę procesorową (karta duża lub w formacie SIM), posiadającą certyfikat bezpieczeństwa QSCD zgodnie z eIDAS. Karta procesorowa musi być używana w czytniku kart procesorowych.
 • Aplikację PEM-HEART SIGNATURE do składania i weryfikacji podpisu kwalifikowanego oraz biblioteki (PKCS#11, CSP) do obsługi karty – do pobrania ze strony CenCert.

Kwalifikowana usługa jest świadczona zgodnie z aktualną wersją Polityki dla kwalifikowanych usług zaufania.


odnowienie cencert

Odnowienie podpisu elektronicznego

Odnowienie podpisu elektronicznego jest bardzo łatwe i wygodne. Jeśli masz już kwalifikowany podpis elektroniczny CenCert, ale kończy się jego termin ważności, możesz go odnowić przedłużając jego termin użytkowania nawet o kolejne 5 lat.

Dzięki temu możesz w każdej chwili, kiedy wymaga tego sytuacja lub potrzeba, bezpiecznie potwierdzać swoją tożsamość podczas podpisywania wszelkich umów, faktur, czy dokumentów.

Kwalifikowany podpis elektroniczny CenCert to łatwe i szybkie narzędzie do elektronicznego podpisywania dokumentów, umów przy zachowaniu pełnej mocy prawnej. Dzięki jego odnowieniu na kolejny termin znacznie zoptymalizujesz swoją codzienną pracę.


Podpis Kwalifikowany CenCert

Kwalifikowana pieczęć elektroniczna

CenCert pieczęć elektroniczna kwalifikowana. Doskonałe narzędzie do uwierzytelniania dokumentów. Zapewnia autentyczność pochodzenia dokumentów. Przy podpisywaniu cyfrowych dokumentów bezpieczeństwo jest podstawą, którą mają zapewnić kolejne elektroniczne rozwiązania wymienione w rozporządzeniu eIDAS. Kwalifikowana pieczęć elektroniczna CenCert w pełni spełnia wymogi bezpieczeństwa.

Kwalifikowana pieczęć elektroniczna to nowoczesne narzędzie, które można stosować wszędzie tam, gdzie oczekujemy pewności co do zachowania integralności oraz autentyczności pochodzenia dokumentu z danej organizacji / firmy. Do składania pieczęci elektronicznej firma może upoważnić dowolne osoby.

PIECZĘĆ KWALIFIKOWANA ELEKTRONICZNA OBEJMUJE:

 • Pieczęć elektroniczną – kwalifikowany certyfikat
 • Kartę procesorową (karta duża lub w formacie SIM), posiadającą certyfikat bezpieczeństwa QSCD zgodnie z eIDAS.
 • Czytnik kart procesorowych – w postaci tokenu USB lub czytnika kart podłączanego do portu USB
 • Aplikację PEM-HEART SIGNATURE do składania i weryfikacji podpisu kwalifikowanego oraz biblioteki (PKCS#11, CSP) do obsługi karty – do pobrania ze strony CenCert.

Kwalifikowana usługa jest świadczona zgodnie z aktualną wersją Polityki dla kwalifikowanych usług zaufania.


podpis rsign

rSign – kwalifikowany podpis elektroniczny “w chmurze”

rSign podpis “w chmurze” to najnowsze rozwiązanie Kwalifikowanego Podpisu Elektronicznego udostępnione przez Centrum Certyfikacji CenCert. Dzięki niemu masz dostęp do łatwego i szybkiego narzędzia do elektronicznego podpisywania wszelkich dokumentów i umów, tak jak przy tradycyjnym podpisie elektronicznym – wszystko przy zachowaniu pełnej mocy prawnej. Posiadając podpis elektroniczny rSign w sposób komfortowy zoptymalizujesz swoją codzienną pracę, jednocześnie oszczędzając czas i pieniądze.

RSIGN PODPIS “W CHMURZE” – ZALETY

 • Dzięki temu, że Twoim narzędziem jest telefon komórkowy, możesz potwierdzać swoją tożsamość w dowolnym momencie – telefon masz zawsze przy sobie.
 • W przypadku kradzieży bądź zniszczenia telefonu, podpis jest bezpieczny, a jego konfigurację można przenieść na inny aparat bez dodatkowych kosztów.
 • Masz możliwość skonfigurowania podpisu w niespodziewanej sytuacji (np. na wyjeździe, bez karty z podpisem).

ZESTAW PODPISU ELEKTRONICZNEGO OBEJMUJE:

 • Kwalifikowany certyfikat podpisu elektronicznego
 • Aplikację PEM-HEART SIGNATURE do składania i weryfikacji podpisu kwalifikowanego, biblioteki Encard (PKCS#11, CSP) do obsługi wirtualnej karty – do pobrania ze strony CenCert.
 • Aplikację na telefon komórkowy rSign by CenCert do potwierdzania składanych podpisów – do pobrania ze sklepu Play lub App Store

Kwalifikowana usługa jest świadczona zgodnie z aktualną wersją Polityki dla kwalifikowanych usług zaufania.


Pieczęć elektroniczna w trybie zdalnym rSeal

Pieczęć elektroniczna w trybie zdalnym rSeal

Usługa jaką jest kwalifikowana pieczęć elektroniczna w trybie zdalnym pozwala firmie (instytucji) na uzyskanie możliwości stawiania pieczęci elektronicznych pod dowolnymi dokumentami. Nie ma zatem konieczności kupowania certyfikowanych urządzeń HSM (bez przymusu ich serwisowania, zarządzania bezpieczeństwem itd.).

Przed uruchomieniem usługi konieczne jest podpisanie umowy określającej m.in. zakres ewentualnej usługi wdrożenia. Ponadto ważne jest ustalenie szczegółów dotyczących oczekiwanej ilości składanych pieczęci oraz związanej z tym gwarantowanej wydajności usługi.

PIECZĘĆ ELEKTRONICZNA W TRYBIE ZDALNYM

 • Pieczęć elektroniczna w trybie zdalnym pozwala na szybkie wdrożenie wydajnego systemu do składania pieczęci elektronicznych. E-pieczęć nie wymusza konieczności zakupu kosztownej infrastruktury bezpieczeństwa;
 • e-Pieczęć w trybie zdalnym posiada wszystkie cechy i zalety “zwykłej” pieczęci elektronicznej;
 • Pieczęć elektroniczna w trybie zdalnym jest bezpieczna od strony organizacyjnej. Potwierdza to certyfikat na zgodność z eIDAS, który obejmuje kwalifikowaną usługę składania pieczęci w trybie zdalnym;
 • E-pieczęć jest narzędziem bezpiecznym od strony technicznej, ponieważ używane przez CenCert urządzenie HSM posiada specjalny certyfikat. Certyfikat potwierdza zgodność z wymaganiami bezpieczeństwa QSCD, a co za tym idzie obejmuje wykorzystanie urządzenia do realizacji narzędzia jakim jest pieczęć elektroniczna w trybie zdalnym, przez kwalifikowany podmiot w imieniu klienta
 • Pieczęć elektroniczna, co jest ważne dla każdego użytkownika, jest także bezpieczna z punktu widzenia ochrony danych osobowych. Wspomniane bezpieczeństwo jest istotne i kluczowe także względem innych informacji zawartych w dokumentach, ponieważ na serwer CenCert wysyłane są wyłącznie skróty kryptograficzne dokumentów. Opatrywane są one pieczęcią, a same dokumenty do nas nie są wysyłane.

Kwalifikowana usługa jest świadczona zgodnie z aktualną wersją Polityki dla kwalifikowanych usług zaufania.


Jesteś zainteresowany nowym podpisem kwalifikowanym lub jego odnowieniem?

Niezależnie od formalności jakich musisz dokonać w sprawie podpisu elektronicznego, jako platynowy partner CenCert zapraszamy Cię do kontaktu lub wizyty w siedzibie naszej firmy przy ulicy Zemborzyckiej 53 w Lublinie. Cała procedura będzie wyglądać następująco:

contact1.png

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ: zadzwoń pod nr (81) 744-10-91 lub napisz do nas na biuro@alfasystem.lublin.pl

signature.png

PODPISZMY UMOWĘ: wszelkich formalności dokonasz w siedzibie naszej firmy przy ul. Zemborzyckiej 53 w Lublinie. Pomożemy Ci w sprawie aktywacji podpisu lub jego odnowienia. Udzielimy również szkolenia i odpowiemy na wszelkie wątpliwości. Pamiętaj, żeby przyjść do nas z dowodem osobistym!

contact3.png

KORZYSTAJ Z ZALET SWOJEGO PODPISU: po aktywacji podpis jest gotowy do użycia. Pamiętaj, w razie pytań chętnie służymy radą i pomocą!

mapa.png
bullet.png

Jeśli masz więcej pytań zapraszamy do kontaktu lub przyjedź do nas osobiście!